.
  Strona startowa
 


 Gród czynny jest cały rok!

Gród działa na zamówienie, po wcześniejszej rezerwacji: noclegu, imprezy okolicznościowej, warsztatów historycznych i pokazów.

Indywidualne zwiedzanie grodu jest możliwe, gdy gród nie jest w danym dniu zarezerwowany.
Indywidualnie można zwiedzać:
- salę tortur
- dziedziniec
- mury obronne
- podgrodzie z wystawą machin oblężniczych i torem łuczniczym.


Rezerwacje: tel. 602 613 386 


 

Najbliższe imprezy w grodzie:


9-10 września 2017


  Ostatnie imprezy w grodzie:

W lipcu i sierpniu w grodzie odbywają się kolonie i obozy rycerskie, archeologiczne, artystyczne i gier RPG.

Obóz Archeologiczny
http://almatur.opole.pl/oferty_wczasy.php?oferta=3054
Obóz Artystyczny
http://almatur.opole.pl/oferty_wczasy.php?oferta=3927
Obóz RPG
http://almatur.opole.pl/oferty_wczasy.php?oferta=3057
Obóz Rycerski
http://almatur.opole.pl/oferty_wczasy.php?oferta=3058


12 sierpnia 2017


 


Obejrzyj teledysk ze Zlotu Motocyklowego
Szlakiem Hetmana Zamoyskiego, który odbył się w grodzie
26-28 maja 2017 r.



Nasz ostatni wyjazd:
Międzynarodowy Festiwal Średniowieczny w Belgradzie (Serbia)
6-9 kwietnia 2017 r.


Zapisy do bractwa rycerskiego



Międzynarodowy Turniej Rycerski w Opolu
na wyspie Bolko - obok opolskiego zoo

zapraszamy na film:
https://www.facebook.com/MiastoOpole/videos/1507759322588858/
 



 

Międzynarodowy Turniej Rycerski

Wyniki turniejów

Turniej bojowy miecz + tarcza
I m. Piotr Tyńczyk – BRSH „Leo Corde“
II m. Paweł Kistela – Opolskie Bractwo Rycerskie
III m. Łukasz Gawlik – BRSH „Leo Corde“

Turniej bojowy  - miecz długi
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Ex aequo: Piotr Tyńczyk  - BRSH „Leo Corde“

Michał Racki - BRSH „Leo Corde“

III m. Jarosław „Czarny“ Wilk – Bolesławiecka Drużyna Rycerska Syrokomla

 

Turniej bojowy wczesnośredniowieczny

I m. Piotr „Sverd“ Jaworski – Nordlige Sverda Hird

II m. Paweł „Leiknir“ Jeziorowski – Nordlige Sverda Hird

III m. Łukasz „Thorgall“ Kró, - Nordlige Sverda Hird

 

Pokaz walk nieletnich

Artur Frąckiewicz i Michał Owczarczak - Bractwo Rycerskie Ziemi Łęczyckiej „Signum Temporis“

 

Turniej łuczniczy 
I m. Bolesław Dudek – 34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno
II m. Adam „Szeryf“ Szwarc – An-onimy
III m. Dariusz Dudek – 34 Chorągiew Komturii i Miasta Szczytno

Turniej rzutu nożem
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Andrzej Stadnik – Księstwo Nyskie
III m. Anna Budzyń - BRSH „Leo Corde“

Turniej rzutu włócznią
I m. Piotr Tyńczyk  - BRSH „Leo Corde“

II m. Błażej Kowalczyk – Verthandi Vilja
III m. Maciej Gawroński – Verthandi Vilja

Turniej rzutu toporem
I m. Mirosław Markowski - BRSH „Leo Corde“
II m. Thomas Hartleben – Gladius et Scutum
III m. Kordian Kot – Wolna Kompania Aries

 

Zapasy rycerskie
I m. Łukasz Gawlik - BRSH „Leo Corde“
II m. Piotr Tyńczyk - BRSH „Leo Corde“
III m. Michał Racki - BRSH „Leo Corde“

Bieg rycerski
I m. Księstwo Nyskie
II m. Opactwo Brackie
III m. BRSH „Leo Corde“

Bieg dam
I m. Jolanta Karniłowicz – Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów

II m. Joanna Żytko -  Bractwo Rycerskie Grodu Chojnów
III m. Emilia Dźwigała – Księstwo Nyskie

 

Walka o sztandar
I m. Drużyna Vitezovi Zelingradski z Chorwacji i Opolskie BRactwo Rycerskie



Targi średniowieczne w Biskupicach i Byczynie 2-3 maja 2017



Strudzony Wędrowcze, jeśli przybyłeś do grodu, a na dziedzińcu nie ujrzałeś nikogo, zakołacz kołatką do bram naszych, a mieszkańcy grodu wyjdą do Ciebie...
 
  Dzisiaj stronę odwiedziło już 217188 odwiedzający (609468 wejścia) tutaj! autor strony Ewa Wawoczny